Rakvere Metsaühistu liige on taas parim metsamajandaja!

Pärnus kuulutati välja aasta metsamajandaja, kelleks on Rakvere Metsaühistu liige Gunnar Lepasaar. Metsaomanik paistis konkursil silma eeskätt maaparandustööde ja järjepideva metsa uuendamisega, olles viimased aastakümned teinud suuri pingutusi laiaulatusliku tormi laastatud metsa taastamisel.

Võitja selgus üle-eestilise metsamajandajate konkursi käigus. Parima metsamajandaja konkursi ja traditsioonilise metsapäeva eesmärk on tutvustada laiemale avalikkusele metsandust ning selle eriilmelisust läbi erinevate metsaomanike.

Metsamajandajate konkurssi koos kogu pere metsapäevaga korraldavad Eesti Erametsaliit ja Erametsakeskus. Metsamajandajate konkursi hindamiskomisjoni kuulunud Eesti Erametsaliidu juhatuse liige Meelis Matkamäe toob tänavuste konkursil osalejate juures välja nende eriilmelisust.

„Me oleme küll väike riik, aga metsakasvatuse ja metsamajandamise võtted on veidi erinevad igal pool. Kõik see tuleb aegamööda katsetamise ja kogemuste põhjal, mida mitmed tänavused kandidaadid on kogunud aastakümnete jooksul,“ rääkis Matkamäe. Ta nentis, et paljud metsaomanikud ei pruugigi oma tehtud töö lõpptulemust ise näha ja jätavad selle nautimise järeltulevatele põlvedele. “Kõigile tänavustele kandidaatidele tagasi vaadates olen aga kindel, et Eesti mets on heades kätes,” sõnas ta.

Gunnar Lepasaare puhul jäi hindamiskomisjonile silma panus metsade kasvatamisse ja maaparandusse. Kuna suur osa Lepasaarte pere metsast langes 2000ndate alguse Tudu tormis, on nad viimased aastakümned palju pingutanud, et nendest aladest kaunid noored metsad kujundada. Tänaseks on suur töö ära tehtud, kuid tuleviku osas puudub selgus, kuna aina laienevad lendorava kaitsealad seavad tema metsade majandamisele ranged piirangud.

Lepasaarele kuulub 185 ha metsa. Enda sõnul majandab ta metsa oma laste ja lastelaste tuleviku jaoks – et neile väärtuslik pärand jätta ning samal ajal ka ise maal ära elada, sest linna kolimist ja oma traditsioonilisest eluviisist loobumist ta endale ette ei kujuta.

Konkursi teise koha teenis Lõuna-Eesti metsaomanik Olev Matt, kes pälvis komisjoni tähelepanu mitmekesise tegevuse ja kogemustepagasiga. Kolmandat kohta jagavad Raplamaa metsaomanikud Rain ja Ralf Elfenbein ning Valgamaa metsaomanik Magnar Alev.

Parima metsamajandaja selgitas välja neljaliikmeline ekspertidest koosnev komisjon, kelle ülesandeks oli tutvuda osalejate metsadega ning metsamajandamise võtetega. Seejuures võtsid hindajad arvesse ka metsaomaniku panust maaelu arengusse, traditsioonide hoidmist ja muid tegevusi.

Rakvere Metsaühistu liikmetest näitasid veel tulblisid tulemusi Alar Urbas ja Kalev Krautmann

Eelmine
Rakvere Metsaühistu perepäev
Järgmine
Koolitus Noore metsa hooldamine ja metsameede 2021

Sellel postitusel on 4 vastust

hzWVCqfoxcS
ndVrmacBTblRFqkz
10. september 2021
ynTtGHjMQJgwdC
zbPSlgkD
10. september 2021
mXaDUpKxsBjAG
wkoNESbJezUPM
24. september 2021
sChETyNWqp
ptJuciAMxoBzykPf
24. september 2021
Email again: